Współpraca

W dniach 29.06-1.07.2018 na wrocławskim Nadodrzu, w starej Drukarni przy ul. Otwarta 12 odbędą się pierwszej i jedyne w swoim rodzaju Targi Książki Niezależnej i Artystycznej Nisza. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce w piątek w samo południe. Czyt-NIK ma ogromną przyjemność współpatronować temu wyjątkowemu wydarzeniu. Niech wszyscy miłośnicy książki spotkają się w ostatni weekend czerwca. Obok "selfpublisherów" ze swoimi pracami zaprezentują się artyści, którzy podchodzą do druku w zupełnie inny sposób. Wszystkich zainteresowanych współpracą lub uczestnictwem w targach prosimy o potwierdzenie poprzez wypełnienie poniższych formularzy. Termin nadsyłania zgłoszeń oraz przesyłania książek to 16.06.2018!
Autorzy: https://goo.gl/forms/ddWHsM1eGSNAeXoZ2
Artyści: https://goo.gl/forms/z11l6nad3xblvJ1K3
Blogerzy: https://goo.gl/forms/MA3nd3y2XNbWSnqp1

Żaden z indywidualnych wystawców nie ponosi opłat związanych z organizacją targów. Targi mają na celu wsparcie niezależnych twórców podczas których autorzy, którzy samodzielnie wydali swoje książki będą mieli szanse na zaprezentowanie ich szerszemu gronu odbiorców.
Książki będą prezentowane na hali maszyn Drukarni w różnych ciekawych miejscach w nastrojowej scenerii. Obok książek, na ścianach, wywieszone będą krótkie notki biograficzne.
Nie musisz przyjeżdżać osobiście – książki można przesłać kurierem.
Niesprzedane egzemplarze można pozostawić w nowo otwartej księgarni z literaturą niezależną i artystyczną.
Patronat medialny nad imprezą objęło Radio RAM, które informować będzie o wszelkich atrakcjach podczas wydarzenia. A dziać będzie się wiele dobrego. Jak chociażby będziemy mieli możliwość wymienić się swoimi bibliotecznymi zasobami. Każdy z nas ma w domu stosy od dawna nieczytanych książek… Czy nie byłoby lepiej podzielić się nimi ze światem? NISZA będzie do tego idealną okazją! Przynieś je na targi, zostaw u nas i w zamian poczęstuj się inną książką na wynos.
Zorganizowane będą również spotkania autorskie (w piątek i sobotę o godzinie 20.00). Prawdopodobnie odbywać się będą w różnych miejscach na Nadodrzu - bardzo klimatyczna dzielnica. Przygotowujemy kilka atrakcji dla gości. Między innymi, własnoręczny druk zakładki na zabytkowej prasie oraz wystawę o selfpublisherach i późno odkrytych autorach.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem nisza@klubinnowatora.plMaciej Zarański - prezes Fundacji Klub Innowatora, autor książki „Powrót Sowy” zaprasza wszystkich selfpublisherów oraz miłośników dobrych i ambitnych książek na wyjątkowe spotkanie. Czyt-NIK ma niebywałą przyjemność współpatronować temu ważnemu wydarzeniu na kulturalnej mapie Wrocławia i towarzyszyć w promocji ambitnej literatury.
Targi Książki Niezależnej i Artystycznej „Nisza”, odbędą się w ostatni weekend czerwca 2018 roku na wrocławskim Nadodrzu w Drukarni typograficznej przy ul. Otwartej 12. Nadodrze jest rewitalizowane na dzielnicę rzemieślniczo - artystyczną a sama Drukarnia działa bez przerwy od początku lat 80tych. Miejsce to 73m2 wyjątkowego klimatu. W części recepcyjnej, wystawione zostaną książki artystyczne i przykłady opraw introligatorskich. Od marca 2017 roku, Drukarnia jest częścią Fundacji Klub Innowatora. 
Targi mają na celu wsparcie niezależnych twórców podczas których autorzy, którzy samodzielnie wydali swoje książki będą mieli szanse na zaprezentowanie ich szerszemu gronu odbiorców. Organizatorzy poszukują chętnych do sprzedaży swoich dzieł podczas Targów. Tematyka nie gra roli – jak mówi Maciej Zarański „jesteśmy zainteresowani wszystkim od kryminałów, fantastyki i komiksów, po tomiki poezji i książkę artystyczną”.
Nikt z Was nie musi wydawać ani złotówki za stanowisko! To jest to co odstrasza od targów i blokuje niezależnych autorów. Do każdej ceny książki doliczamy jedynie 10%. Wy jedynie przywozicie albo przysyłacie kurierem swoją pozycję, wcześniej wypełniając tę ankietę:
https://goo.gl/forms/QE1y7EbR9I7mwjQi1.
Jeżeli prześlecie więcej książek, to mogą one zostać w Drukarni, ponieważ chcę aby w tym miejscu była księgarnia z niezależnymi i artystycznymi książkami.
Na hali maszyn, zorganizowany zostanie „showroom”, czyli pojedyncze egzemplarze Waszych książek usytuowane będą w różnych miejscach Drukarni. Na ścianach przy książkach wisieć będą małe plakaciki z Waszym bio, opisem książki i kodem QR do recenzji albo Waszej strony.
Na tej samej hali organizujemy wystawę autorów, którzy odnieśli sukces wydając sami własne książki oraz tych, którzy długo nie byli „odkryci” przez wydawnictwo i również odnieśli sukces. Każda osoba, która kupi Wasza książkę, będzie mogła własnoręcznie, korzystając z zabytkowej prasy drukarskiej, odbić sobie własną zakładkę. Przygotowujemy jeszcze kilka ciekawych atrakcji.
Zapraszamy do osobistego uczestnictwa, podczas którego przewidujemy spotkania  z czytelnikami i wywiady przeprowadzane przez blogerów. W razie braku możliwości pojawienia się na Targach, proponujemy wysłanie książek kurierem – sprzedażą zajmiemy się sami.
Planujemy również wprowadzenie książek niezależnych do stałej oferty Drukarni, więc niesprzedany nakład może pozostać w naszych rękach do dalszej dystrybucji.
Zainteresowanych i chcących poznać więcej szczegółów zachęcamy do kontaktu pod mailem nisza@klubinnowatora.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz